Battalgazi Belediyesi Tarihi Çınar Ağacı Rekreasyon Alanı Projesi, geniş bir alanı kapsayan doğal, tarih ve kültürel alanın korunması amacıyla yapılmış bir çalışmadır. Çevre düzenlemeleri halkın gereksinimleri göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Çınar Parkının içinde bisiklet ve yürüyüş yolları, suni gölet, oturma grupları, çocuk parkı, mesire alanları, bölgede yaşayan medeniyetleri anlatan rölyeflerle işlenmiş duvarlar yer almaktadır. Bu medeniyet duvarında ilçenin temayüz etmiş tarihi ve kültürel değerleri duvarlara nakşedilecek böylece insanlara geçmişi ve değerleri hakkında farkındalık kazandırılacak bir mekân olarak tasarlanmıştır.

Tarihle yeşil alanın olduğu bu ortamda bir yazarın şiirini, romanını yazabileceği, sanatçının sanatını icra edebileceği, sadece bir parkın ötesinde Malatya’nın bir prestij parkı olma yolunda atılmış bir adımdır.

Yaptığımız bu proje ile Tarihi Çınarın vasfına uygun bir çevre düzenlemesi yaparak bölgedeki halkın daha da sosyalleşmesi sağlanmıştır. Buraya gelen halkımızın tarihi, kültürü, eğlenceyi bir arada bulacakları, bu düzenleme ile kentsel bir değerin ortaya çıkarılması, aynı zamanda İlçe’nin turizme kazandırılması yolunda atılmış önemli bir adım olması, projenin önemini daha da artırmaktadır.

Her şey “Medeniyetin Kalbi Battalgazi” için
2020 - Battalgazi İnşaat A.Ş. | Gizlilik Bildirimi - Çerez Politikası - Kullanım Koşulları